↓ Archiwalne ↓

Mieszkanie do sprzedania trzy pokojowe w miejscowości Warszawa o powierzchni 87.03m2

Mieszkanie na sprzedaz Warszawa MarcinkowiceTrzypokojowe mieszkanie w Centrum Warszawy, w doskonałym punkcie komunikacyjnym, w starej przedwojennej kamienicy z 1936 roku.
Do mieszkania przynależy piwnica oraz miejsce parkingowe przy budynku.
W budynku wymieniona została instalacja wodno-kanalizacyjna, winda, przeprowadzono remont klatki schodowej.
Mieszkanie przeznaczone jest do celów mieszkalnych jak również ze względu na dobrą lokalizację może być prowadzona w nim działalność usługowa (biuro, kancelaria prawnicza itp).
Doskonała lokalizacja w pobliżu: stacja metra, autobus, tramwaj oraz kilka teatrów, kino, puby, restauracje, szkoły, przedszkola, sklepy, parki (Agrykola, Łazienki Królewskie, Pola Mokotowskie, Park Ujazdowski).

Historia domu*:
Kamienica Poszepnego (Posępnego, Posepnego, Pošepnego).

Budowę kamienicy w miejscu fabryki maszyn Poszepnego rozpoczęto jeszcze przed I wojną światową, w 1914 roku, ukończoną ją jednak dopiero po 1920 roku. Projektant budynku jest nieznany. W okresie międzywojennym w jednym z mieszkań żył Bolesław Leśmian. Kamienica przetrwała II wojnę światową, po niej została podwyższona o jedno piętro, częściowo też zbito jej dekoracje. W latach 50. XX wieku została wkomponowana w zabudowania Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej.

*Opracowanie historyczne pochodzi ze strony www.warszawa.wikia.com /MAZOWIECKIE/warszawski/Warszawa/Śródmieście/Śródmieście

No Comment

Be the first to respond!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.