↓ Archiwalne ↓

DziaLka do kupienia w miejscowości Stawiguda o powierzchni 1000.00m2

DziaLka na sprzedaz Stawiguda Chalupki

POLECAMY!!! Ładna DZIAŁKA 1000 m2 nad Jeziorem Wulpińskim, z prawem do całorocznej zabudowy, z dostępem do rozległej, ładnie zagospodarowanej plaży miejskiej, w otoczeniu nowych domków i terenów leśnych. Jezioro Wulpińskie jest jednym z największych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie na tym obszarze, z meandryczną linią brzegową, z wyspami i półwyspami, zakolami dla wędkarzy, czystą wodą i pomostami dla kąpielowiczów, nurków, żeglarzy.  Teren wyraźnie górzysto-pagórkowaty, przepięknie porośnięty zielenią, z pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi, wysokimi zalesionymi wzniesieniami. Obszar Jeziora Wulpińskiego i jego okolice mają plan zagospodarowania przestrzennego, w którym główny nacisk kładzie się na rozwój turystyki w tym regionie, zagospodarowanie linii brzegowej do celów czynnego i biernego wypoczynku oraz wszelkich form rekreacji. W planie przewiduje się budowę nowych i rozbudowę już istniejących plaż i przystani oraz baz noclegowo-wypoczynkowych, z jak najwygodniejszym udostępnieniem linii brzegowej dla turystów, przy jednoczesnym zachowaniu pewnego odstępu nowej zabudowy od linii brzegowej, ze względu na ochronę i pielęgnację środowiska. Są to też najlepsze okolice leśne na grzyby w całym regionie. Dojazd do Olsztyna 10 min. samochodem: z Majd, spod działki do Dorotowa zadbaną, zdrenowaną drogą asfaltową (3 min.), z Dorotowa wygodną, szeroką, trasą 51 Warszawa-Olsztyn w obie strony również przez malownicze, dzikie tereny leśno-jeziorno-pagórkowato-górzyste.

Działka wg gminnego planu zagospodarowania przestrzennego ma status rekreacyjnej, z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej, usługowej, zwłaszcza zorientowanej  na turystykę, typu pensjonat, zajazd, gastronomia, wypożyczalnia sprzętu turystycznego itp., ale też inną zgodną z planem ochrony środowiska. Można ją też ewentualnie przekwalifikować na budowlaną. Pod jej adresem można się zameldować i technicznie funkcjonować tak, jak na budowlanej. Różni się od budowlanej jedynie wysokością podatku od nieruchomości na niej pobudowanej. Na działce budowlanej roczny podatek od zabudowań w Gminie Stawiguda wynosi 0,7 zł za m2,  na rekreacyjnej 7 zł za m2, a przy prowadzeniu działalności gospodarczej 18 zł za m2. Natomiast roczny podatek od gruntu dla tej działki, niezależnie od jej statusu będzie taki sam i wynosi: 300 zł.

Kontakt: Aneta: + 48 606 272 980

aneta@sadurscy.pl

Działka malowniczo usytuowana, przed wsią Majdy, nad Jeziorem Wulpińskim. Obszar z działką i cała okolica Jeziora Wulpińskiego ma plan zagospodarowania przestrzennego. Do wglądu: zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, wypis, wyrys, mapka geodezyjna.

No Comment

Be the first to respond!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.